Doświadczenie w marketingu

11 faxemail

Młodzi ludzie wybierają dziś różne ścieżki kariery. Rozwój gospodarki oraz pojawiające się – mimo kryzysu – oferty pracy pozwalają rozwijać się w różnych kierunkach. Doskonałą okazją dla studentów stały się dla przykładu agencje marketingowe. Te ostatnie rozwijają się dziś prężnie, a co za tym idzie poszukują pracowników, z którymi mogłyby współpracować. Nie każdy może jednak pracować w firmie zajmującej się reklamą i marketingiem. Jakie cechy powinna mieć zatem taka osoba?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie wystarczy przejrzeć jedynie strony internetowe, które zawierają oferty o pracę w zakresie reklamy i marketingu. Poszukiwane są osoby przede wszystkim kreatywne i potrafiące radzić sobie z trudnymi zadaniami. Obok kreatywności najczęściej stoi również doświadczenie. Nierzadko te ostatnie można zdobyć właśnie na praktykach czy stażach w agencjach marketingowych. Warto również zauważyć, iż w zależności od wykonywanej funkcji w takiej agencji, potrzebne są również kompetencje. Agencje reklamowe poszukują na przykład grafików. Ci ostatni muszą mieć odpowiednią wiedzę z zakresu programów graficznych oraz nierzadko z informatyki. Należy jednak zaznaczyć, iż w agencji pracują również osoby niezwiązane ze środowiskiem stricte technicznym. Są to na przykład pracownicy od spraw promocji.

Wydaje się więc, że w dużej mierze w przypadku agencji marketingowych liczy się kreatywność. Nie bez znaczenia pozostają jednak kompetencje, które – nawiasem mówiąc – przy okazji stażów czy praktyk można bez problemów nabyć.

drukowanie 3d

Praca kreatywna

11 kontakt